Ürün sepete eklenmiştir.
BLOG

Nasıl Kilo ve Hacim Kazanılır ?

 

Birçok yöntem denediniz ve kilo alamadınız mı? Bu konuda birçok yazı okuduğunuza eminiz.Bu yazıların geneli detaylı bir yüksek kalori planı yapmanızdan ve bunu hiç sektirmeden takip etmeniz gerektiğinden bahseder. Bu kesinlikle doğrudur fakat bu plana sadık kalabilmek için ya öğün sayınızı yada öğünlerdeki besin miktarını arttırmanız gerekmektedir. Fakat mideniz bu kadar yiyeceği alabiliyor olsaydı zaten böyle bir durumdan muzdarip olmayacaktınız. Şekerli içecekler ve hamur işi gibi birçok yiyecek ihtiyaç duyduğunuz yüksekkalori ile kilo almanızı sağlayabilir ama bunlar kesinlikle sağlığınızı mahvetecektir.Diğer yandan ihtiyaç duyduğunuz makro değerleri yani protein, karbonhidrat ve yağ gibi besin öğelerini her öğününüzde dengeli bir şekilde alamayadabilirsiniz. Peki çözüm ne diye soracak olursanız o zaman sizi sporcularında kullandığı "mass gainer" ürünleri ile tanıştıralım.

 

Mass Gainer Nedir?

Mass gainerlar içerisinde farklı birçok protein, karbonhidrat, mineral, vitamin, amino asit ve yağ barındıran yüksek kaloriye sahip toz formundaki takviye besinlerdir. Mass gainerın sahip olduğu protein miktarı herhangi bir whey proteine göre az olmasına karşın karbonhidrat miktarı oldukça fazladır. Bu ürünlerin yüksek karbonhidrat miktarına sahip olması demek kilo almak için ihtiyaç duyduğunuz yüksek kaloriyi size sağlayacak olan kilit özelliktir. Ayrıca kalori miktarınızı daha çok şeker alarak arttırmak yerine daha çok komplex karbonhidrat alarak daha sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz. 

 

Mass Gainer Nasıl Kullanılır?

Bir mass gainer ürünü size her serviste 350'den 1200'e kadar kalori sağlayabilir. Ayrıca birçok mass gainer servisinde 15 ile 65 gram arası protein bulundurur. Bu değerlere bakılarak bu ürünler yüksek kalorili diyetler uygulamasına rağmen herhangi bir insana göre daha zor kilo alan kişiler için bire birdir. Mass gainerları günlük beslenmenizin arasına ekleyerek kaslarınızda ciddi bir kütle artışı sağlamanız mümkün olacaktır. Bir mass gainer su veya süt ile karıştırılarak yapacağınız antremanlardan önce veya sonra alabilirsiniz. Ama unutmamanız gereken bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerektiğidir. Ayrıca spor ile birlikte kullanmak ürünlerden tam performans almanızı sağlayacaktır.

 

Mass Gainerın Faydaları

1- Yüksek Karbonhidrat

Mass gainerlar yüksek miktarda kaloriye sahiptir.İçeriğindeki karbonhidratlar size ihtiyacanız olan yüksek kaloriyi sağlayacaktır ve antremanlarınız içinde ihtiyacınız olan enerji konusunda yardım edecektir.

 

2- Kaliteli Whey Protein

Mass gainerlar genel olarak kaslarınız için ideal olan yüksek kalite whey proteinler içerirler. Aynı zamanda mass gainerlar içerdiği doymuş yağlar ile daha kıvrımlı hatlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

3- Mineraler ve Vitaminler

Mass gainerlar içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller ile vücudunuzun günlük ihtiyacı olan değerleri karşılamanızı sağlar. Bu değerler metabolik fonksiyonlarınızı düzenleyerek sağlıklı ve düzenli bir şekilde kilo almanızı ve istediğiniz forma ulaşmanızı sağlar.

 

4- Zengin Lif İçeriği

Mass gainerlar aynı zamanda lif depolarıdır. Lifler, öğünlerden sonra şişkinliğinizi engeller ve sindiriminizi geliştirerek öğünlerinizden maksimum verim almanızı sağlar.

 

İyi Bir Mass Gainer Nasıl Olmalı?

İyi bir mass gainer yüksek miktarda kaloriyi ideal karbonhidrat-protein oranı ile sunabilmelidir. Diğer önemli nokta ise minimum miktarda şeker ve doymuş yağ içeriği ile yüksek kalori sağlamasıdır. 

Seçtiğimiz bazı ürünleri aşşağıda inceleyerek sizin için doğru tercihi bulabilirsiniz:

 

Ultimate Nutrition Muscle Juice Revolution 2600 5.04 kg

8 farklı proteinden oluşan zengin bir içeriğe sahiptir. Konsantre whey protein, izole whey protein, izole süt proteini, hidrolize whey proteini, izole yumurta proteini, miselar kazein, konsantre süt proteini ve kalsiyum kazeinat bu muhteşem protein karışımını oluşturmaktadır. Farklı emilim sürelerine sahip bu proteinler sayesinde kaslarınız gün boyu beslenecektir.

2016 yılında Amerika'da en fazla tercih edilen gainer ürünü olmuştur.Yüksek kalorili içeriği ile kısa sürede hacim kazanımına yardımcı olur. Tek servisteki 74 gr protein içeriği ile kas gelişimini destekler.Zengin amino asit profili ile kütle kazanımını destekler. 1 serviste 1300 kalori içeriği ile birçok rakibinin üzerindedir.

 

Ürünü incelemek için: https://www.supplink.com.tr/ultimate-muscle-juice-revolution-5040-gr-strawberry-5/

 

Multipower Mass Gainer 5440 gr

Kilo ve hacim kazanımını hedefleyen sporcular için geliştirilmiş gıda takviyesidir. Tek serviste 637 kcal'lik yüksek kalitedeki karbonhidrat ve protein karışımı ürünü 

ilk kullanmaya başladıktan itibaren kas ve hacim için gerekli besinleri kas dokusuna taşınmasında yardımcıdır.  Amino asit bakımından oldukça zengin olan ürün ayrıca B6 vitamini ile güçlendirilmiş formülasyona sahiptir.

Multipower'in yüksek kalite standartlarına uygun hammaddeler kullanılarak üretilmiştir.Dengeli protein ve karbonhidrat içeriği sayesinde kas gelişimini desteklerken homojen kilo kazanımına yardımcı olur. Hormonal aktiviteyi desteklemek amacıyla B6 vitamini ve MCT ile güçlendirilmiş formüle sahiptir. Tek servisteki yüksek profildeki amino asit içeriği ile kütle kazanımını destekler.

- Kolay karışabilir formdadır. Topaklanma yapmaz.

- Almanya başta olmak üzere Avrupa'da en fazla tercih edilen mass gainer ürünleri arasındadır.

 

Ürünü incelemek için: https://www.supplink.com.tr/multipower-mass-gainer-5440-gr/

 

Weider Mega Mass 2000 3000 Gr

Weider Mega Mass 2000 toz formda olan bir Karbonhidrat/Gainer ürünüdür. Kaliteli karbonhidratlar ile üretilmiş olan Weider Mega Mass 2000 sporcuların kilo ya da hacim alma dönemlerinde daha olumlu sonuçlar elde etmelerine yardımcı olur.

- Weider Mega Mass 2000 her 1 servisinde 319 kalori içermektedir.

- Weider Mega Mass 2000 100 biyolojik değere sahip Whey protein içeriğine sahiptir.

- Weider Mega Mass 2000 metabolizma açısından büyük öneme sahip olan zengin bir multivitamin içeriğine sahiptir.

- Multivitamin içeriğinde 17 farklı element bulunmaktadır (E vitamini, C vitamini, B vitaminleri, magnezyum vb.)

- Weider Mega Mass 2000 çok düşük bir yağ oranına sahiptir. 

- Weider Mega Mass 2000 protein içeriğinde %17.5 BCAA amino asit oranına sahiptir.

 

Ürünü incelemek için: https://www.supplink.com.tr/weider-mega-mass-gainer-2000-3000-gr/

 

Optimum Serious Mass Gainer 5450 gr

Optimum Serious mass kilo kazanımı için formüle edilmiş yüksek kalorili Instantize edilmiş gıda takviyesidir. Kilo kazanmayı hedefleyen kişiler için tek serviste yüksek kalori sunmaktadır.

- Düşük şeker ve yağ oranı yağlanmadan, homojen hacim artışını destekler.

- Ekstra glutamin katkısı yoğun antrenman dönemlerinde toparlanmayı destekler.

- Toplamda 25 adet vitamin ve minerallerle güçlendirilmiş içeriğe sahiptir.

- Glanbia firmasının İngiltere'deki fabrikalarında yüksek kalite standartlarına uygun üretilmektedir.

( Not: Farklı aromalarda şeker miktarı değişiklik gösterebilmektedir.)

 

Ürünü incelemek için: https://www.supplink.com.tr/optimum-serious-mass-5450-gr/

 

Stacker2 Ultra Mass Gainer 4500 gr

Optimum protein-karbonhidrat oranı sayesinde üstün gelişim.

- Her servisinde 42 gr protein.

- Whey protein izolesi ve konsantresi, miselar kazein ve süt protein izolesinden oluşan eşsiz protein karışımı

- Şeker içermeyen karbonhidratlar.

- Her servisinde 912 kalori.